SRAM AXS – nowe oblicze rewolucji

Firma SRAM po raz kolejny przesunęła granicę tego co określamy jako najlepsze.

Przedstawiamy Państwu trzy nowe grupy napędowe SRAM AXS: Red eTap AXS, XX1 Eagle AXS oraz X01 Eagle AXS. Uzupełnieniem grup przeznaczonych do rowerów MTB jest wspornik siodła REVERB AXS.

Wszystkie grupy są sterowane elektronicznie i nie jest to zwykłe zastąpienie linki elektroniką, nie miało by to żadnego sensu. Nowe systemy elektroniczne powstały tak by w pełni skorzystać z ich możliwości i zaoferować rowerzystom coś, co było do tej pory nieosiągalne.

SRAM Red eTap AXS to zupełnie nowa grupa napędowa do rowerów szosowych oferująca dwunastorzędową kasetę, a dzięki zastosowaniu znanej od lat technologi Yaw w przedniej przerzutce daje nam to 24 w pełni dostępne biegi.

SRAM XX1 Eagle AXS oraz X01 Eagle AXS to bezprzewodowa rewolucja w napędach MTB, po uzupełnieniu zestawu nowym wspornikiem siodła Reverb AXS otrzymujemy zerstaw, który Nino Schurter określił krótko „game changer”, po prostu świat napędów MTB został zmieniony na zawsze.

Uzupełnieniem całości jest aplikacja SRAM AXS dostępna zarówno dla telefonów z systemami iOS jak i Android. Dzięki niej możemy kontrolować stan naszego napędu, ale co jest prawdziwą nowością w systemie AXS możemy dokonywać zmian w przeznaczeniu poszczególnych przycisków.

Ponieważ cała gama produktów jest wzajemnie kompatybilna możliwe jest stworzenie roweru typu gravel z klamkomanetkami Red AXS i napędem z grupy Eagle… czyż nie był by to piękny rower!