O NAS

1_3_1.png

ZACZYNALIŚMY 25 LAT TEMU


Henryk „Harry” Charucki

Henryk Charucki, właściciel firmy Harfa-Harryson, związany jest z kolarstwem od 1970 roku. Przez 22 lata uprawiał wyczynowo kolarstwo szosowe. Zaczynał w małym klubie LZS Zambrów a następnie kontynuował ściganie w słynnym klubie Dolmel Wrocław, w jednej drużynie wraz z Ryszardem Szurkowskim, Janem Brzeźnym, Szczepanem Klimczakiem, Janem Faltynem, Irkiem Walczakiem i innymi znakomitymi kolarzami, pod okiem wybitnego trenera Mieczysława Żelaznowskiego.

To w klubie Dolmel, Henryk Charucki, osiągał największe sukcesy. W 1978 roku zwyciężył Tour de Mexico czyli wyścig Dwóch Kaliforni. Również w 1978r. był liderem i faworytem do zwycięstwa w Tour de Pologne, niestety bardzo poważny wypadek podczas wyścigu odebrał mu zwycięstwo. W roku 1979 dopiął swego i zwyciężył Tour de Pologne oraz zdobył tytuł Górskiego Mistrza Polski. Był srebrnym i brązowym medalistą Mistrzostw Polski w jeździe drużynowej na czas. Startował w największych wyścigach na świecie między innymi w Mistrzostwach Świata, Tour de l’Avenir, Giro d’ Itali, w wyścigu Dookoła Austrii, Dookoła Szwajcarii, Dauphine Libere i wielu innych.

W latach 1982-1992 ścigał się zawodowo w grupach kolarskich we Francji, wygrywając tam ponad 100 wyścigów. Wśród ponad 200 zwycięstw w karierze, najważniejsze to:
Tour de Mexic Dwóch Kalifornii w 1978r -generalna

Tour de Mexic Dwóch Kalifornii -12 etap
Tour de Pologne w 1979r.-generalna
Górski Mistrz Polski w 1979r.

Wyścig Po ziemi Wałbrzyskiej- generalna

Wyścig Po ziemi Wałbrzyskiej-2 etap
Tour de la Creuse
Czterokrotnie- Poly Senonaise

Prix Cherence –le-Heron a Avranches
Deux Jours de Liberte Dimanche – generalna
I etap Deux Jours de Liberte Dimanche
II etap Deux Jours de Liberte Dimanche
III etap Deux Jours de Liberte Dimanche

Prix de la Saint Laurent- a Montpinchon

Grand Prix de Chatillon-sur-Colmont

Ronde de Ravieres
3 Jours de Vauzelles – generalna
I etap 3 Jours de Vauzelles
II etap 3 Jours de Vauzelles

Prix de la Ville de Clamecy

Prix de la Ville de Auxerre

Prix de Coulanges –La-Vineuse
Trophees de la Manche

Prix des Mutuelles Unies a Belfort

Prix de Villie Morgon
Boucles de la C.S.G.V Sezanne-Eperny
11-te Prix Souvenir Misac a Channes
Dwukrotnie Prix Chateauneuf Val de Bargis
Grand Prix de Villeneuve surYonne

Grand Prix de ROYAT

Prix Eugene-Marchand -a Issoire

Grand Prix de la Saint-Denis a Blangy-sur-Bresle

Prix Antonin-Reix a Saint Junien
Tour du Canton de Courpiere
Prix de Blangy sur Bresle
Prix Saint Leger des Vignes

Prix de Chateauneuf – Chateauneuf-Sur-Cher
Classiq des Ecureuils a Montceau
Souvenir Barat le Puy de Dome
Tour de la Cote Roannaise – generalna

Po zakończeniu kariery kolarskiej, Henryk Charucki rozpoczął w Polsce działalność gospodarczą w branży rowerowej. Kontakty nawiązane przez 11 lat kolarstwa we Francji z wieloma producentami komponentów rowerowych stanowiły doskonały kapitał i bazę do działania. Powstała firma Harfa-Harryson, która od 1992 roku zajęła się dystrybucją profesjonalnych części i akcesoriów rowerowych. W swojej historii Harfa-Harryson dystrybuowała tak prestiżowe marki jak Sachs, Michelin czy Felt. A obecnie od wielu lat jest wyłącznym dystrybutorem marek takich firm:

MAVIC z Francji, produkującej koła, obręcze, obuwie, kaski, ubiory,

ENVE z USA, produkującej koła , kierownice, wsporniki,

SRAM z USA, produkującej grupy napędowe, komponenty,

ROCK SHOX z USA, produkującej amortyzatory,

AVID z USA, produkującej hamulce hydrauliczne,

ZIPP z USA, produkującej koła,

TRUVATIV z USA, produkującej mechanizmy korbowe, wkłady, kierownice, wsporniki,

QUARQ z USA, produkującej pomiary mocy,

BBB Cycling z Holandii, produkującej akcesoria,

VDO z Niemiec, produkującej komputerki rowerowe,

MACH1 z Francji, produkującej obręcze, szprychy,

VAR z Francji, produkującej profesjonalne narzędzia do serwisu,

BICISUPORT z Włoch, produkującej wyposażenie serwisów i sklepów,

SCICON z Włoch, produkującej profesjonalne torby lotnicze do przewozu rowerów.HARFA-HARRYSON DZIŚ

Firma od 2007 roku posiada nową własną nowoczesną siedzibę, wybudowaną i przystosowaną specjalnie pod potrzeby działalności w branży rowerowej. Znajdują się w niej: dział dystrybucji hurtowej, zaplecze magazynowe, Centralny Serwis Mavic, RockShox , Avid, Zipp, Enve oraz Dolnośląskie Centrum Rowerowe – Salon Firmowy.

W styczniu 2011 roku firma Harfa- Harryson otrzymała status upoważnionego przedsiębiorcy AEO, który najlepiej świadczy o rzetelności firmy.

Będąc dystrybutorem tak prestiżowych marek, firma Harfa-Harryson należy do ścisłej czołówki firm w branży rowerowej w Polsce. Bardzo bogata oferta markowych produktów , zaawansowany na wysokim poziomie serwis gwarancyjny i pogwarancyjny , rozwinięty system informatyczny i logistyczny sprawiają że Harfa – Harryson jest poważnym i przyjaznym partnerem do współpracy dla najlepszych sklepów w całej Polsce.

Harfa-Harryson posiada wyselekcjonowaną sieć najlepszych sklepów rowerowych na terenie całej Polski, do których dostarcza dystrybuowane przez siebie produkty, w tym wybrane sklepy „Pro Dealer” – Profesjonalne Sklepy Rowerowe.

Wśród odbiorców firmy są i tacy którzy współpracują od ponad 20 lat, specjalizując się w sprzedaży produktów, będących w dystrybucji firmy. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu stali się oni ambasadorami tych produktów, zapewniając konsumentom najlepszą fachową i profesjonalną obsługę. Wielu z nich to byli wybitni kolarze, którzy po zakończeniu kariery z powodzeniem prowadzą najlepsze sklepy w Polsce.

Harfa-Harryson prowadzi regularne szkolenia serwisowe dla mechaników oraz szkolenia produktowe dla sprzedawców, tak aby ich wiedza przekładała się potem na fachowe i kompetentne doradztwo i profesjonalną obsługę klienta.

DOŚWIADCZONA KADRA PRACOWNIKÓW

Ogromny wpływ na rozwój firmy Harfa-Harryson ma kadra doświadczonych, profesjonalnych, ambitnych i zgranych pracowników. Połączenie doświadczenia z młodzieńczym zaangażowaniem tworzy dynamiczny, zgrany team, który świadczy usługi na najwyższym poziomie, sprawnie wykonując stawiane przed nim zadania i przyczynia się do rozwoju firmy.

Pracownicy doskonalą ciągle swoją wiedzę, na szkoleniach u zagranicznych partnerów, zarówno pod względem nowości produktów jak i serwisu. Dzięki tej współpracy, zdobyta wiedza jest przekazywana na bieżąco partnerom handlowym w Polsce. Taki system szkoleń sprawił, że w Polsce powstała sieć autoryzowanych serwisów amortyzatorów RockShox autoryzowaneserwisyrockshox.pl

Harfa-Harryson kładzie nacisk na rozwój i pracę profesjonalnego serwisu w firmie. To tu rozwiązują problemy klientów ze sprzętem i fachowo doradzają w zakresie eksploatacji sprzętu. Dlatego w Harfa-Harryson zawsze pracowali i pracują wybitni mechanicy, z wieloletnim doświadczeniem, którzy specjalizują się zarówno w hydraulice jak i w rowerach najwyższej klasy, zarówno szosowych jak i wszelkiego rodzaju MTB. W serwisie rowerów wyścigowych i triathlonowych specjalizuje się ogromnie doświadczony – Jan Faltyn, były V-ce Mistrz Świata w kolarstwie. Marcin Rybczyński i Bartosz Karmowski to od lat specjaliści od RockShox i Avid czyli hydrauliki i z nią związanych rowerów począwszy od Cross Country, DH i pozostałe rowery oraz od kół MAVIC, ENVE i ZIPP. Z historii firmy można przywołać też tak wybitnych mechaników jak Szczepan Klimczak były kolarz, siedmiokrotny Mistrz Polski czy Arek Klimczak, który obecnie jest mechanikiem grup zawodowych.

Firma od samego początku związana była i jest z kolarstwem, dlatego w jej szeregach pracowali i pracują lubi współpracują byli kolarze i kolarki.

Harfa-Harryson nieprzerwalnie współpracuje z Grupami Zawodowymi, przez co uzyskuje na bieżąco wszelkie informacje na temat produktów i ich pracy w zmiennych warunkach. Te cenne informacje przekazuje następnie swoim parterom handlowym i klientom.

STABILNI I SPRAWDZENI PARTNERZY HANDLOWI

Na rozwój firmy oraz wysoki poziom świadczonych usług dla klientów i konsumentów mają wpływ jej partnerzy handlowi, zarówno dostawcy jak i odbiorcy.

Firma Harfa-Harryson odgrywająca znaczącą rolę na rynku rowerowym w Polsce, opiera swoje działania tylko na sprawdzonych i stabilnych dostawcach produktów czyli fabrykach. Partnerzy handlowi Harfa- Harryson to potęgi na światowym rynku rowerowym: Mavic, Sram, RockShox, czy Zipp, dają naszym dealerom poczucie zaufania i stabilnego biznesu, bezpieczeństwo i gwarancję ciągłego rozwoju a konsumentom wspaniałe produkty i dużo satysfakcji z jazdy na rowerze.

WSPÓŁPRACA ZE SKLEPAMI

Harfa-Harryson współpracuje z niezależnymi sklepami rowerowymi na terenie całej Polski. Do współpracy zachęca przede wszystkim prawdziwych pasjonatów i profesjonalistów rowerowych. Nie wywiera nacisków na właścicieli sklepów szanując ich pełną autonomię i nie zawiera restrykcyjnych, wieloletnich umów, ograniczających swobodę handlu, prowadzących zazwyczaj do hamowania biznesu. Trzyma się zasady, że właściciel wie najlepiej jakie ma potrzeby i oczekiwania swoich klientów i to on decyduje z kim i jakimi produktami chce się związać prowadząc własny biznes.

Jeżeli jesteś pasjonatem rowerowym, prowadzisz lub zamierzasz otworzyć profesjonalny sklep i chciałbyś współpracować i sprzedawać produkty znajdujące się w dystrybucji firmy Harfa-Harryson, potrzebujesz pomocy w zorganizowaniu i wyposażeniu lokalu i serwisu, napisz do firmy na adres: hurt@harfa-harryson.com, a przedstawiciel handlowy skontaktuje się z Tobą.


Produkty prestiżowych marek, znajdujące się w naszej stałej ofercie, są doskonałą okazją do prowadzenia i rozwoju profesjonalnych sklepów i serwisów rowerowych.

Dobrej jakości, markowy towar jest najlepszą wizytówką dla sklepu rowerowego, buduje jego wizerunek i zaufanie klienta. Oprócz bardzo dobrego towaru, stanowiącego kompleksową ofertę dla klienta detalicznego, współpracujące z nami sklepy rowerowe mogą liczyć na fachowe doradztwo oraz wsparcie serwisowe. Stała dostępność towaru handlowego, części serwisowych, opieka gwarancyjna, techniczna oraz wsparcie szkoleniowe to niewątpliwe atuty współpracy z nami, to komfort prowadzenia biznesu w branży rowerowej.